Як ми вже розказували раніше, перший виїзд Назарівни за кордон припав якраз на її 5 місяців. Ми вибрали неважкий і недалекий маршрут, щоб випробувати, як це – перетинати кордон з малюком.

Як мабуть багато з вас знають/чули, перетин кордону з дитиною до 2 років має відбуватись за спрощеною процедурою. Тобто машини, в яких є дітки такого віку, мали б пропускатись без вистоювання в загальній довгій черзі до в’їзду на пункт перетину, тобто до шлагбауму . Насправді, як всі не шукали, такого в законі ніде офіційно не прописано. Якщо хтось знайде – дайте посилання 🙂 Тут, як завжди в таких ситуаціях, працює людський фактор. Якщо прикордонник/митник адекватний і в доброму гуморі, то вас пропустять. Просто потрібно підійти до них і пояснити ситуацію, а вони вже скерують, куди вам під’їхати і як це зробити.

Наразі усі наші перетини, а їх було 8 (по 4 перетини туди і назад) були, на щастя, дуже успішними, і нам завжди йшли на зустріч. Але був один момент коли ми попросили сприяння у перетині начальника зміни, і це також є прийнятним, якщо наприклад вас не хоче пропускати митник/прикордонник. Просто просіть покликати начальника зміни і поясніть йому свою ситуацію.

Цікавий теж факт, що зазвичай ми їздимо “зеленою” смугою – це смуга руху на кордоні, коли ви не везете нічого, що потрібно декларувати (товари більше норми, гроші  і т.д.). І в ній завжди страшенні черги. А от червона смуга не така заповнена і тому нас нею часто пускали. Час перериту скорочувався до півтора години в середньому, що в загальному, повірте, не так вже й погано. Але питання вибору “червоної” чи “зеленої” смуги може відрізнятися в залежності від ситуації на конкретному пункті перетину кордону.

Тим не менше, на кордоні проходить багато часу, а рух практично відсутній – і це нагода дати малюку відпочити від автокрісла чи люльки.

Це слайдшоу вимагає JavaScript.

 

Документи необхідні при перетині кордону:

  1. Закордонний паспорт з візою;
  2. Запрошення, якщо у вас тип візи робота/культура і т.д.
  3. Нотаріальне доручення, що дозволяє перетинати кордон дитині з одним з батьків. Навіть, якщо ви подорожуєте усі разом, воно обов’язково має бути з вами.
  4. Страховий поліс.

Щодо страхового полісу, то є одне уточнення – для дитини віком до одного року він коштує значно дорожче, ніж для дорослого, а деякі страхові компанії просто відмовляються виписувати для немовлят поліс. Нам довелося побігати, щоб знайти за адекватну ціну страхівку для Назарівни. Тому подбайте про неї заздалегідь.

Також ми брали з собою свідоцтво про народження і медичну картку дитини, але вони не пригодилися.

Плануючи виїзд, дуже радимо читати новини про стан завантаженості пунктів перетину кордону на ресурсах Державної прикордонної служби. Наприклад, можна подивитися на онлайн-камерах ситуацію на більшості пунктів перетину, а для західної України можна слідкувати за дописами на сторінці Західного управління ДПСУ у Facebook і вибирати найменш завантажений пункт перетину. А вже на місці комунікувати з прикордонниками та митниками.

Щасливої дороги і малих черг вам!

Advertisements